Kaliteli Perçin Nasıl Anlaşılır?

Micro Perçin olarak Türkiye’de perçin üretimine başladığımızda piyasaya borudan üretilmiş perçinler egemendi. Standart pop perçin gövdesi, özel alaşımlı içi dolu alüminyum telden üretilir. Özel otomatik soğuk form makineleri dolu alüminyum teli uygun uzunlukta keser; kesilen alüminyumpercin-bolumleri tel parçasının içine yüksek basınçla vurarak telin içindeki malzemeyi sıvama yöntemiyle perçinin dışına iterek perçinin şapkası (flanş) haline getirir.

Perçin çivisi de aynı şekilde özel alaşımlı çelik telden üretilir. Perçin gövdesi ve çivi yağlardan temizlenip özel yüzey işlemlerinden geçtikten sonra, tam otomatik birleştirme makinelerinde olarak birleştirilirler.

 

Kalitesiz Perçin Nasıl Anlaşılır?

Kalitesiz perçinler içi dolu alüminyum tel yerine alaşımsız alüminyum borular kesilip, baş kısmı basit bir presle kıvrılarak üretilir. Bu yüzden şapka kısımları düzensizdir. Perçinleme işleminin sağlam ve uzun ömürlü olması kullanılan alüminyumun alaşımına ve sıvama tarzı üretimin sağladığı mukavemete bağlıdır.

Kalitesiz perçinler çok ufak titreşimlerde bile kopmaya meyillidirler. Üretiminizde kalitesiz perçin kullanarak ufak miktarlarda yapmaya çalıştığınız tasarruf; size ürün memnuniyetsizliği, müşteri ve para kaybı olarak geri dönecektir.

kalitesiz perçin nasıl anlaşılır

Kaynak  : https://www.percin.com.tr/kalitesiz-percin-nasil-anlasilir/